مديريت آموزش و پرورش شهرستان رودسر

تشكيل تيم 100 نفره براي كنترل آزمون استخدامي آموزش و پرورش

معاون برنامه‌ريزي و توسعه مديريت وزارت آموزش و پرورش گفت: تيم نظارتي متشكل از 100 نفر براي كنترل سلامت و بررسي امنيت آزمون استخدامي آموزش و پرورش تشكيل شد. به گزارش خبرنگار اجتماعي فارس، محمدرضا محدث خراساني امروز در جمع خبرنگاران در ساختمان مركزي وزارت آموزش و پرورش گفت: آزمون استخدام آموزش و پرورش 27 مهر طبق اعلام اوليه برگزار مي‌شود. وي در خصوص آمار تعداد ثبت‌نام كنندگان آزمون استخدامي آموزش و پرورش گفت: با توجه به اين‌نكته كه اين آزمون به صورت متمركز برگزار نمي‌شود و از طريق آموزش و پرورش استان‌ها و سايت سازمان‌ها انجام مي‌شود، نمي‌توان فعالاً آماري را ارائه كرد. محدث خراساني ادامه داد: پيش‌بيني ما اين است كه 3 برابر شركت‌كنندگان سال گذشته در آزمون استخدامي امسال شركت كردند. وي افزود: در سال گذشته 120 هزار نفر در آزمون استخدامي شركت كردند كه پيش‌بيني مي‌كنيم اين تعداد در سال‌جاري به 390 هزار نفر رسيده باشد. معاون برنامه‌ريزي و توسعه مديريت آموزش و پرورش گفت: امسال از طريق آزمون 10 هزار نفر در آموزش و پرورش استخدام مي‌شوند كه اين ميزان شامل 5 هزار مربي پرورشي و 5 هزار معلم‌حق‌التدريس است. وي ادامه داد: اداره كل سنجش مسئوليت طرح سؤال و آزمون را به عهده دارد. محدث درباره نظارت بر اين آزمون گفت: با ابلاغي كه وزير آموزش و پرورش به 31 سازمان آموزش و پرورش استان‌ها داشته است، مسئوليت آزمون به عهده رؤساي سازمان‌هاي آموزش و پرورش است. وي اظهار داشت: تيم نظارتي نيز متشكل از 100 نفر تشكيل شده است كه اين افراد از 24 مهر به استان‌ها رفته و بر روند آزمون نظارت خواهند داشت. معاون برنامه‌ريزي و توسعه مديريت وزارت آموزش و پرورش گفت: 3 براي ظرفيت پذيرش در آزمون پذيرفته مي‌شوند و در مصاحبه شركت خواهند كرد. وي افزود: افراد پذيرفته شده در پست مربي پرورشي، يك دوره آموزشي را مي‌گذرانند و پيش‌بيني مي‌كنيم كه از نيمه دوم سال بتوانند فعاليت خود را آغاز كنند. محدث اضافه كرد: تلاش خود را مي‌كنيم كه استخدام آموزش و پرورش در فضاي سالم باشد و در بخش مصاحبه نيز گزينش‌ها به صورت استاندارد صورت گيرد.

+ نوشته شده در  شنبه بیست و یکم مهر ۱۳۸۶ساعت 11:12  توسط ادمين  | 

رقابت ۳۹۰‬هزار نفر در آزمون استخدامي وزارت آموزش و پرورش

معاون برنامه‌ريزي و توسعه مديريت نيروي انساني وزارت آموزش و پرورش از شركت حدود ‪ ۳۹۰‬هزار داوطلب در آزمون استخدامي آموزش و پرورش خبر داد. اين آزمون روز جمعه ‪ ۲۷‬مهر ماه جاري به طور همزمان در سراسر كشور برگزار مي‌شود. به گزارش خبرنگار فرهنگي ايرنا، "محمدرضا محدث خراساني"  در نشست خبري با خبرنگاران گفت: بر اساس پيش‌بيني صورت گرفته، امسال ‪۳۹۰‬ هزار نفر در آزمون استخدامي فرهنگيان شركت خواهند كرد كه براي نظارت هرچه بيشتر بر نحوه برگزاري اين آزمون، يك تيم نظارتي ‪ ۱۰۰‬نفره در روز ‪۲۴‬ مهرماه به ‪ ۳۱‬استان كشور اعزام مي‌شوند. وي افزود: به دليل آنكه ثبت نام در اين آزمون تا ‪ ۱۳‬مهر ماه از دو طريق مكاتبات پستي و سايت سازمان‌هاي آموزش و پرورش استان‌ها صورت گرفته است هنوز آمار دقيق شركت‌كنندگان در آزمون استخدامي فرهنگيان مشخص نيست، اما پيش‌بيني مي‌شود كه امسال سه برابر شمار ‪ ۱۳۰‬هزار نفري شركت‌كنندگان سال گذشته آزمون، در آزمون استخدامي فرهنگيان شركت كنند. وي گفت: در اين آزمون پنج هزار مربي پرورشي و نيروي آزاد از ميان پذيرفته‌شدگان آزمون استخدامي فرهنگيان استخدام مي‌شوند كه گزينش اين افراد براي استخدام حداقل تا يك ماه پس از برگزاري آزمون انجام خواهد شد. معاون برنامه‌ريزي توسعه مديريت نيروي انساني آموزش و پرورش اضافه كرد: با توجه به اينكه مربيان پرورشي و نيروهاي آزاد استخدامي درآموزش و پرورش بايد يك دوره آموزشي كوتاه مدت را پيش از آغاز بكار خود بگذرانند، فعاليت اين نيروها از نيمسال دوم سال تحصيلي ‪ ۸۶‬آغاز خواهد شد. وي درباره ثبت نام داوطلبان در اين آزمون گفت: همه سازمان‌هاي آموزش و پرورش استان‌ها ثبت نام آزمون استخدامي فرهنگيان را از طريق سايت مخصوص استان خود انجام داده‌اند، لذا چنانچه در استاني ثبت نام از طريق جرايد صورت نگرفته باشد، افراد مي‌توانسته‌اند از طريق اينترنت ثبت نام كنند. محدث خراساني گفت: امسال پنج هزار نفر از ‪ ۵۴‬هزار نيروي حق‌التدريس از طريق آزمون خاص خود استخدام مي‌شوند و فعاليت آن‌ها پس از تغيير نوع حكم از موجود به پيماني در نيمه اول سال تحصيلي آغاز مي‌شود.

+ نوشته شده در  شنبه بیست و یکم مهر ۱۳۸۶ساعت 11:5  توسط ادمين  | 

شرکت‌کنندگان آزمون استخدامی امسال سه برابر سال گذشته هستند

معاون برنامه ریزی وتوسعه مدیریت وزارت آموزش و پرورش گفت: پیش‌بینی می‌شود آمار شرکت‌کنندگان آزمون استخدامی امسال آموزش و پرورش سه برابر سال گذشته باشد. به گزارش خبرنگار مهر، مهندس محمد رضا محدث خراسانی صبح امروز در حاشیه نشست خبری کمیته ملی شیر مدارس در جمع خبرنگاران افزود: در این آزمون 10 هزار معلم پذیرش می‌شوند که 5 هزار نفر آنها معلمان حق‌التدریس و 5 هزار نفر دیگر مربی پرورشی خواهند بود. وی همچنین درباره منابع آزمون استخدامی اظهار داشت: این منابع توسط اداره کل سنجش به سازمان‌های‌ آموزش و پرورش اعلام شده است و پیش از این نیز در اطلاعیه‌های استخدام به طور کامل توضیح داده شده بود. محدث خراسانی در ارتباط با تیم‌ نظارت بر این آزمون گفت: از هم ‌اکنون تیم نظارت شامل 100 نفر مشخص شده ‌اند که از 24 مهرماه برای نظارت به کارهای آزمون به استان‌ها اعزام می‌شوند. معاون برنامه ریزی وتوسعه مدیریت وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: پس از برگزاری آزمون، معلمان حق‌التدریس با حکم پیمانی فعالیت خود را ادامه می ‌دهند و افراد غیرمربی نیز پس از پشت سرگذاشتن دوره‌های آموزشی گزینش می‌شوند. وی تاکید کرد: معلمان پرورشی نیز پس از گزینش اختصاصی و احراز توانایی‌های پرورشی، مصاحبه و استخدام می‌شوند. محدث خراسانی ادامه داد: تصحیح اوراق و گزینش تا بهمن ماه به پایان می‌رسد و امیدواریم با شروع ترم جدید تحصیلی این معلمان بر سر کلاس‌ها حاضر شوند. معاون برنامه ریزی وتوسعه مدیریت وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد:‌ آزمون استخدام فرهنگیان جمعه 27 مهرماه به صورت غیرمتمرکز در تمامی استان‌ها برگزار خواهد شد.

+ نوشته شده در  جمعه بیستم مهر ۱۳۸۶ساعت 11:12  توسط ادمين  | 

دو كتاب درسي جديد در مدارس

دو كتاب جديد درسي از سرفصلهاي متون 14 گانه معاونت پرورشي به زودي در مدارس كشور توزيع مي شود . معاون پرورشي و تربيت بدني وزارت آموزش و پرورش در گفتگوي اختصاصي با واحد مركزي خبر در اين باره افزود : اين دو كتاب با عناوين اصول و مباني تربيت ديني و تفاوت آن با تعليمات ديني و نيز آشنايي با نقش هنر در پيشبرد فعاليت هاي پرورشي در حال ويراستاري نهايي است كه پس از چاپ آن حداكثر تا يك ماه آينده توزيع مي شود. سيد باقر پيشنمازي گفت : همچنين دو كتاب جديد ديگر با عناوين آشنائي با كاركردهاي پرورشي تربيت بدني و نيز تبيين جايگاه تربيتي بازي ها و سرگرمي ها و آشنائي با روشهاي اجراي آن نيز حداكثر تا يك ماه و نيم ديگر منتشر و توزيع مي شود. وي با بيان اينكه تدوين 14 سرفصل متون آموزشي جديد از ابتداي امسال آغاز شده است افزود : اين كتابها مبتني بر رويكردهاي جديد معاونت پرورشي و تربيت بدني منتشر و مبنايي براي آموزش عوامل موثر درمدرسه به ويژه مربيان پرورشي مي شود. معاون پرورشي و تربيت بدني با برشمردن سرفصل هاي 14 گانه معاونت پرورشي از آماده شدن كتاب هاي ديگر در فواصل زماني 15 روز يكبار خبر داد و گفت : آشنائي با روشهاي نرم افزازي در مخاطب شناسي و اعتماد سازي و روشهاي دستيابي به مقبوليت نزد دانش آموزان از جمله سرفصل هاي كتاب هاي جديد آموزشي است . پيشنمازي افزود : راهكارهاي مشاركت معلمان و ساير دست اندركاران مدرسه در امر تربيت و تبيين روشهاي غيرمستقيم در تربيت توجه به كرامت دانش آموزان دانش آموز محوري و تفويض فعاليتها به دانش آموزان ارشد و منتخب شوراي دانش آموزي از ديگر سرفصلهاست . وي فضاسازي تربيتي براي دانش آموزان را از ديگر سرفصلهاي متون جديد عنوان و اضافه كرد : آشنائي با واسطه هاي تربيتي و اهميت آنها و نحوه غني سازي اوقات فراغت و چگونگي كاركردهاي اردوها و مسابقات نيز سرفصل چاپ كتابي در اين باره است . معاون پرورشي وتربيت بدني آموزش وپرورش گفت : تبيين جايگاه تربيتي بازيها وسرگرميها و آشنائي با روش اجراي آن و نيز آشنائي با كاركردهاي پرورشي تربيت بدني از ديگر سرفصلهاست . پيشنمازي افزود : آشنائي با روشهاي احيا و غني سازي ساعات غير رسمي در مدارس و آشنائي با روشهاي پرورشي تحقق اهداف هشت گانه مصوب شوراي عالي آموزش و پرورش سرفصل چاپ دو كتاب جديد ديگر است . وي گفت : آشنائي با روشهاي شادي بخش و نشاط آفرين در فعاليتهاي پرورشي و نيز اضطراب زدايي و آرامش بخشي در محيط مدرسه نيز از سرفصلهاي ديگر متون جديد آموزشي است كه متناسب با رويكردهاي جديد معاونت پرورشي چاپ و توزيع مي شود.

+ نوشته شده در  پنجشنبه نوزدهم مهر ۱۳۸۶ساعت 11:12  توسط ادمين  |