مديريت آموزش و پرورش شهرستان رودسر

 

همـايش تجليل و تقـدير از

دانش آموزان ورزشكار برتر مسابقات استاني

 سال تحصيلي 86-85

 

زمان: پنجشنبه مورخ 3/8/86  ساعت 9 صبح

مكان: كانون شهيد جعفريان.

 

 

 

+ نوشته شده در  شنبه بیست و هشتم مهر ۱۳۸۶ساعت 12:35  توسط ادمين  | 

انتخابات شوراهای دانش آموزی

 

عزیزان من کشور امروز مال شماست و خودتان باید اداره اش کنید 

                                                                                       امام خمینی (ره)

 

برگزاری انتخابات شوراهای دانش آموزی

 مدارس شهرستان رودسر

 

سه شنبه   ۱/۸/۸۶

شیفت صبح:  ساعت ۹ صبح

شیفت عصر: ساعت ۳۰/۱۳

 

 

 

 

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و ششم مهر ۱۳۸۶ساعت 11:15  توسط ادمين  | 

نگاهي به تاريخچــه ي آموزش و پرورش شهرستان رودسر

 

توانا بود  هر كه دانا بود

مديريت آموزش و پرورش شهرستان رودسر

 

 

نگاهي به تاريخچــه ي آموزش و پرورش شهرستان رودسر

 

هر چند تاريخچه ي تعليم وتربيت ديني در شهرستان رودسر به قرنها قبل و به اواخر حكومت علـــويان باز مي گردد ، امــا آموزش و پرورش به سبك جديد از اواخر قرن گذشته در اين شهر آغاز شده است. نخستين مدرسه اي كه در اين شهر تاسيس شد ، مدرسه ي  « احمدي  » نام داشت . اين مدرسه در سال 1294 شمسي توسط يكي از اهــالي شهر به نام « مسعود عصام» ملقب به  « مسعود الحكما » تشكيل  و در آغاز به صورت ملي اداره مي شد.

در سال   1301 شمسي « ميرزا علي حبيبي » يكي از شخصيت هاي مشهور فرهنگي گيلان كه رياست فرهنگ لنگرود و رانكوه را بر عهده داشت ، به اين مدرسه سر و ساماني داد ودانش آموزان را در چهار كلاس تقسيم كرد.

«صادق كوچكپور» ، يكي از شخصيت هاي مشهور نهضت جنگل كه پس از پايان نهضت جنگل به خدمت اداره فرهنگي گيلان در آمده بود ، در سال 1301 شمسي با ابلاغ مديريت اين مدرسه  ، به شهرستان رودسر آمد و در زمينه ي بهبود اصلاح امور آموزشي ومالي اين مدرسه تلاش فراواني كرد. پس از اين مدرسه دو مدرسه ي ديگر به نام « اتفاق و حافظ » نيز از قديمي ترين مدارس شهرستان رودسر مي باشند.

سابقه ي تاسيس اداره  آموزش و پرورش شهرستـان رودسر  به سال 1300 هـ. ش باز مي گردد. بر اساس اسنــــــاد و مـــدارك اين اداره در آن زمـــــــان به نـــــــــــام « نمايندگي معارف  رودسر  و رانكـــوه» تشكيل شد و تحت نظارت اداره فرهنگ تنكابن در آمد

نخستين كسي كه رياست اين اداره را برعهـــــــــده گرفت شخصي به نام آقاي  « عاكف » بود كه از سال 1314 تا 1316 اين مسئوليت را بر عهده داشت . در سال 1320 نمايندگي معارف رودسر و رانكوه زير نظر اداره معارف لاهيجان قرار گرفت  ، تا آنكه در سال 1336 به صورت اداره  اي مستقل در آمد.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و چهارم مهر ۱۳۸۶ساعت 17:46  توسط ادمين  |